2017. június 8-án rendezték a Katolikus Pedagógiai Intézet által kiírt Szent László-évi ének pályázat döntőjét.

A Galériában megtekinthetők a döntőn készült fényképek. A Magyar Kurír szintén beszámolt az eseményről.

Az énekverseny helyezettjei:

3-4. évfolyam

I. helyezést ért el: Varga Áron

Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Óvoda és Kollégium, Sopron

Felkészítő tanára: Horváth Ibolya

II. helyezést ért el: Puskás Fruzsina

Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Iskola, Mátészalka

Felkészítő tanára: Palicz Zsoltné

III. helyezést ért el: Bakonyi Natasa

Szent Imre Általános Iskola, Jánosháza      

Felkészítő tanára: Nagy Béla Lászlóné

Különdíjban részesült: Mátraházi Barbara

II. János Pál Pápa Katolikus Óvoda és Általános Iskola, Bátonyterenye

Felkészítő tanára: Nagyné Koszta Zsuzsanna

 

5-8. évfolyam

I. helyezést ért el: Mangold Damján

Park Utcai Katolikus Általános Iskola és Óvoda,Mohács

Felkészítő tanára: Horváthy Lenke

II. helyezést ért el: Németh Bulcsú, Takács Botond, Török Fülöp      

Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola Budapest            

Felkészítő tanáruk:   Blazsek Andrea

II. helyezést ért el: Juhász Rebeka

Fóti Ökumenikus Általános Iskola és Gimnázium, Fót

Felkészítő tanára: Sitkeiné Magyar Tünde

III. helyezést ért el: Csutak Domonkos

Szent János Apostol Katolikus Általános Iskola és Óvoda,Budapest

Felkészítő tanára: Mohayné Róna Katalin

III. helyezést ért el: Kálmán Karolina

Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium, Zalaegerszeg

Felkészítő tanára: Tóth Zoltán Tamás

Különdíjban részesült: Pintér Blanka Ilona

Szent János Apostol Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Budapest

Felkészítő tanára: Mohayné Róna Katalin

 

9-12. és 13-14. évfolyam

I. helyezést ért el: Kapitány Virág

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kolégium, Óvoda és AMI, Nyíregyháza

Felkészítő tanára: Tarczyné Alföldi Anikó

II. helyezést ért el: Kristóf Dóra     

Szent Imre Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Kolégium, Óvoda és AMI Nyíregyháza

Felkészítő tanára: Tarczyné Alföldi Anikó

III. helyezést ért el: Koleszár Boróka   

Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Kollégium Győr                   

Felkészítő tanára: Magdó Ildikó

III. helyezést ért el: Beller Barnabás, Urbanics Tamás, Knáb András

Pannonhalmi Bencés Gimnázium, Egyházzenei Szakközépiskola és Kollégium Pannonhalma                     

Felkészítő tanáruk: Brandné Szabó Ildikó

Különdíjban részesült: Lengyel Bernadett    

Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Debrecen

Felkészítő tanára: Dobi Lászlóné

 

A szakmai zsűri tagjai:

Szvorák Katalin- Liszt Ferenc- díjas  és Kossuth- díjas népdalénekes, előadóművész, a zsűri elnöke

Almainé Szabó Margit Gabriella- ének-zene szakos tanár, kórusvezető

Dr. Medgyesy S. Norbert- PPKE- BTK egyetemi docens, az „Énekek Szent László Király tiszteletére” című könyv társszerkesztője, a Szent László Társaság tagja

 

Mindenkinek köszönjük a részvételt, és szívből gratulálunk az eredményekhez!

Szent László-év