Tudományos webelőadások

A Galileowebcast egy olyan weboldal, amely tudományos előadásokat sugároz élőben az interneten. Néhány előadás az archívumban is visszakereshető és újranézhető, azonban ez a szám csak töredéke az élőben közvetítetteknek.

Erdélyi Magyar Elektronikus Könyvtár

Szótárak, bibliográfiák, lexikonok, kronológiák, statisztikák, helységnevek, kiadványok, térképek, fotótár, kutatási adatbázisok, természeti leírások, műhelymunkák (tudományos diákdolgozatok) címmel és ilyen témákban talál információkat az az  érdeklődő, aki ellátogat az Erdélyi Magyar Elektronikus Könyvtár oldalára. 

Szeletek a múltból- oktatáshoz is használható segédanyagok

Elsősorban történelemtanárok, de a hon- és népismeretet tanítók számára éppúgy érdekes lehet, mint technikát, médiát, vagy bármely tárgyat kreatívan tanító pedagógusok számára az a weboldal, ahol a projektek címszó alatt nagyon rövid leírásokkal kísérve várak, templomok, erődítmények rekonstrukcióját,3D-s látványrajzát találják meg az érdeklődők.

Egyháztörténelem

Egyháztörténelem – (nem csak) középiskolásoknak
„Diákoknak, tanároknak és minden Isten-kereső felnőtt embernek” szóló ajánlással adta ki 2017. júliusában dr. Beer Miklós váci megyéspüspök A Messiás az egyházban című kétrészes egyháztörténelem kötet.

Digitalizált közgyűjteményi portál

Tanításhoz, kiegészítő ismeretekhez, személyes kutatásokhoz biztosít digitalizált anyagot, információt a hungaricana.hu - közgyűjteményi portál.

Akadémiai Kiadó- könyvhírek

Az Akadémiai Kiadó online okoskönyvtárában 189 szakkönyv teljes tartalma érhető el online.

Madarakról, hüllőkről, kétéltűekről, természetvédelemről

A madarakról, hüllőkről, kétéltűekről, természetvédelemről tudhat meg többet az a pedagógus, aki ellátogat a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület honlapjára.

Természettudósok, tanárok- linkgyűjtemény

Ki volt Honoré? Vagy Ulugh bég? Esetleg szeretnénk többet megtudni Morse-ról? Vagy azt, hogy mikor élt Tessedik Sámuel?